SUPLEMENTACJA

Pomimo Twoich najlepszych starań, aby jeść zdrową i różnorodną żywność oraz prowadzić aktywny tryb życia Twoje ciało wciąż może potrzebować składników odżywczych.
Znajdziesz je w suplementach diety, których zadaniem jest uzupełnić pewne braki, które są obecne w Twojej diecie (np. zbyt mało białka czy żelaza) i poprawić spożycie, wpływając pozytywnie na Twój trening czy samopoczucie.
Ważne, aby ich spożycie było dostosowane indywidualnie, bowiem potrzeba przyjmowania suplementów i probiotyków zależy od tego, jak zmienia się Twój organizm. Kiedy zaczynasz się zdrowo, świadomie i regularnie odżywiać, często przebywasz na świeżym powietrzu, ćwiczysz umiarkowanie i żyjesz bez stresu, Twój organizm potrzebuje ich mniej. Również latem dawki suplementów są mniejsze niż zimą. Tym już profesjonalnie powinien zająć się Twój dietetyk
❓❓ Jeżeli zaczynasz zastanawiać się czy potrzebujesz suplementów, powinieneś odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
Czy na coś chorujesz? Czy przyjmujesz jakieś leki? Czy odczuwasz jakieś dolegliwości, jak np. częsty ból głowy, skłonność do infekcji, ciągłe zmęczenie?
Jak wygląda Twoja dieta? Czy masz problemy z wypróżnianiem?
Czy masz stresującą pracę? W jakim trybie pracujesz? Czy jesteś nerwowy? Czy jesteś aktywny fizycznie?
Czy się wysypiasz? Jakiej jakości jest Twój sen? Jak wygląda Twoja skóra, włosy, paznokcie?
Odpowiedzi na nie to najpopularniejsze przyczyny niedoboru składników odżywczych
Suplementy diety nie zastąpią jednak żywności. Nasze jedzenie powinno być głównym źródłem pozyskiwania energii i składników odżywczych niezbędnych do bycia zdrowym i sprawnym fizycznie.
Należy pamiętać, że przyjmowanie suplementów zawsze powinno być skonsultowane z lekarzem bądź dietetykiem.
Call Now Button