PLAN TRENINGOWY

Co należy zrobić, zanim zabierzecie się za ćwiczenia? Oczywiście opracować sensowny, realistyczny, dopasowany do Waszych potrzeb PLAN TRENINGOWY! Co więcej, nie dotyczy to tylko i wyłącznie osób ćwiczących na siłowni. Plan treningowy powinien mieć każdy, także Ci z Was uczęszczający na zajęcia fitness. Dlaczego plan treningowy jest tak ważny?

pozwala zaplanować działania długofalowe
pozwala dostosować pozostałe elementy, takie jak ilość treningów, ich rozkład, obciążenia, długość przerw odpoczynkowych
pozwala skutecznie monitorować postępy
motywuje
zapewnia równomierny rozwój sylwetki
pozwala uniknąć ryzyka zdrowotnego i kontuzji
dzieli pracę nad sylwetką na mniejsze etapy, których efekt jest szybciej zauważalny

Podsumowując, dobry #plantreningowy to klucz do sukcesu! Także w przypadku problemów zdrowotnych , takich jak ból kręgosłupa, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, czy insulinooporność, każdy wysiłek fizyczny powinien być zaplanowany i dopasowany do możliwości organizmu. Zamiast rezygnować z aktywności, wystarczy zmienić swoje podejście!

Pierwszy, podstawowy plan treningowy, powinien obejmować 6-8 tygodni, a jego rozpoczęciem powinny być konsultacje z trenerem. Na takie zapraszamy Was do nas. Zanim zabierzemy się za układanie planu, na medycznym sprzęcie wykonamy dla Was analizę składu ciała, która jest niezbędna, by dokładnie monitorować jak organizm reaguje na trening i dietę.

Call Now Button