WOLNY METABOLIZM

Szybki, sprawny metabolizm to klucz do skutecznej utraty wagi i pracy nad sylwetką. Co dzieje się, gdy coś szwankuje w tym skomplikowanym systemie? Nasze starania przynoszą coraz marniejsze efekty, a za tym idzie złe samopoczucie i brak energii. Okazuje się, że wystarczy 6 prostych zmian w codziennych czynnościach, aby pobudzić nasz metabolizm do pracy! Poznajcie 6 najczęstszych błędów spowalniających procesy przemian energetycznych.

1 Spożywanie zbyt małej ilości kalorii.
Wielu z nas wydaje się, ze dieta powinna być restrykcyjna, aby przynosiła efekty. To nie prawda! Oczywiście powinniśmy zachować ujemny bilans kaloryczny, ale w diecie liczą się także składniki odżywcze. Wszelkie głodówki i diety-cud liczące 1000 kalorii mogą wyrządzić nam więcej złego, niż dobrego. I na pewno będą miały zły wpływ na nasz metabolizm!

2 Zbyt mała ilość protein w daniach.
Proteiny są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie na diecie. Przyspieszają spalanie kalorii i na dłużej zapewniają uczucie sytości. Dania ubogie w proteiny sprawiają, że nasze ciało zwalnia, a efekty treningów są o wiele słabsze.

3 Siedzący tryb życia.
Nie każda praca zapewnia nam ruch, co więcej, często spędzamy 8 godzin za biurkiem. Ale wystarczy godzinny spacer, by obudzić metabolizm. Wybierajcie schody, zamiast windy. Chodzenie, zamiast jazdy samochodem. I oczywiście zaglądajcie do klubów fitness i siłowni, gdzie pod okiem wykwalifikowanych trenerów szybciej osiągniecie wymarzony cel.

4 Zbyt mało snu.
Nie jest tajemnicą, że sen ma kluczowe znaczenie dla kondycji naszego organizmu. Jego niedobory mogą mieć opłakane skutki, szczególnie dla metabolizmu i samopoczucia. Brak snu sprzyja także zwiększeniu ryzyka wielu chorób, w tym serca i depresji!

5 Picie słodzonych napojów.
Słodzone napoje to najgorszy wybór dla zdrowia. Cukry, które w ten sposób trafiają do naszego organizmu potrafią skutecznie spowolnić metabolizm, zwiększyć ryzyko chorób układu krążenia, a przy okazji są pierwszym krokiem do nabycia zbędnych kilogramów.

6 Brak treningu siłowego.
Wielu z nas w trakcie diety kładzie nacisk na trening cardio, licząc
na szybki spadek wagi. Okazuje się, że bez treningu siłowego bardzo szybko możemy przestać widzieć efekty swojej pracy. Dlaczego? Bo ludzie ciało ma tendencję do przyzwyczajania się do wysiłku. Natomiast dzięki treningowi siłowemu wzmocnione mięśnie ciągle utrzymują metabolizm na wysokim poziomie. Dlatego polecamy wszelkie formy treningu z obciążeniem, np. dostępny u nas PUMP, czy TRX.

I jak, przyznajcie się ile z powyższych grzeszków jest obecnych w Waszym codziennym życiu?! Nad czym musicie jeszcze popracować? Mamy nadzieję, że dzięki naszym informacjom powoli będziecie starali się eliminować je z Waszego rozkładu dnia, zastępując zdrowymi nawykami!

Call Now Button