jak przetrwać święta?

Aby uniknąć napięcia przedświątecznego, utraty rytmu treningowego i wpadnięcia w te same pułapki, co w ubiegłym roku przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, którymi warto kierować się, aby cieszyć się w pełni chwilami spędzonymi w gronie rodziny.

➡️ O jakich „pułapkach” mowa?
1️⃣ Przejadanie się
O wiele ważniejszą kwestią od tego co wybierzesz jest to, ile tego zjesz dlatego warto skupić się na jedzeniu wszystkiego z umiarem. Nie traktuj świąt, jako okazji do pójścia na całość i bitwy ze swoimi własnymi słabościami.
Rozważ wielkości porcji, nie podjadaj między posiłkami i odżywiaj się zdrowo przez większość świątecznego czasu, a jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek lub motywacji porozmawiaj z naszym dietetykiem lub trenerem
2️⃣ Brak ruchu ‍♀️
Gdy na zewnątrz jest zimno i ponuro łatwo jest zapaść w stan „hibernacji”, zamiast podjąć się ćwiczeń. Ubierz się ciepło i przyjdź na siłownię. Wyjdź na spacer, łyżwy lub sanki, o ile w tym ostatnim przypadku dopisze pogoda ❄️
3️⃣ Alkohol
Jeśli nie chcesz pić, weź samochód, aby mieć wymówkę. Jeśli czujesz, że brakuje Ci alkoholu, spróbuj drinka bezalkoholowego. A jeśli już zdecydujesz się wypić alkohol, upewnij się, że trzymasz się ustalonego limitu.
4️⃣ Stres
Zakupy, gotowanie, sprzątanie.. Podczas gdy świat pędzi do przodu, Ty znajdź czas dla siebie.
Pamiętaj, by we wszystkim zachować zdrowy balans ⚖️
Wyobraź sobie, że gdybyś tak samo jak w okresie świątecznym przejmował się tym, co ląduje na Twoim talerzu przez pozostałe dni w roku, utrzymanie szczupłej sylwetki nie sprawiałoby żadnego problemu. Przecież za trwałą zmianą wyglądu stoją długoterminowe rozwiązania, a nie jednorazowy zapał na „bycie fit”
Call Now Button