Zalety siłowni

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do siłowni czy aktywności ruchowej poznajcie kilka powodów, dla których warto być aktywnym każdego dnia
 
ENERGIA
Pozytywne działanie wysiłku fizycznego zauważymy bardzo szybko. W naszym organizmie wydzielą się endorfiny odpowiedzialne za dobry nastrój, odreagujemy stres i zmartwienia. Jeśli po całym dniu czujesz że padasz z nóg, spróbuj zmobilizować się na moment i wykonać kilka ćwiczeń. Od razu poczujesz przypływ pozytywnej energii, satysfakcję i zadowolenie.
 
‍⚕️ZDROWIE
Podczas treningu do organizmu dociera więcej tlenu, więc poprawia się praca wszystkich narządów, a także wydolność układu odpornościowego. Pocimy się, dzięki czemu nasz organizm pozbywa się toksyn. Aktywność fizyczna pozwala również zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne, takie jak: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, choroba niedokrwienna serca, otyłość.
 
STARZENIE SIĘ
Osoby uprawiające sporty wolniej się starzeją. Za wszystkie zwyrodnienia pojawiające się w późniejszym wieku, odpowiedzialne jest to, że nie używamy własnego ciała.
 
KONCENTRACJA
Powinno się ćwiczyć nie dla ciała, ale przede wszystkim dla umysłu, ponieważ ćwiczenia zwiększają aktywizację krążenia co powoduje lepsze jego lepsze dotlenienie, szybkość reakcji, poprawę koncentracji oraz zdolności pamięciowe.
 
PRZYSPIESZENIE METABOLIZMU
Szybsze spalanie kalorii, czyli szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i lepsze wchłanianie składników odżywczych.
 
SYSTEMATYCZNOŚĆ
Jasno określony cel i jego konsekwentna realizacja wzmacnia nasz charakter i uczy samodyscypliny. Udowadnia, że możemy więcej i motywuje nas do działania również w innych dziedzinach życia.
 
WYGLĄD
Oczywistą zaletą ćwiczeń są efekty wizualne, jakie przynoszą. Świadomość własnej atrakcyjności to pewność siebie i zadowolenie, lepsze samopoczucie i większa energia do działania.
 
‍♂️KONDYCJA
Zwiększa się wytrzymałość organizmu, co widać podczas codziennych czynności, jak sprzątanie, noszenie zakupów czy wchodzenie po schodach.
 
TOWARZYSTWO
Warto ćwiczyć gdzieś, gdzie można spotkać ludzi, którzy uprawiają podobny sport do Ciebie, np. park, siłownia. Niewykluczone, że poznasz bratnią duszę z którą będziesz mógł dzielić swoją pasję. Wspólny trening uczy współpracy i rozwija umiejętności społeczne.
Call Now Button