Wybierasz się na narty?

Wybierasz się na narty 🏂, a przez większą część roku siedzisz za biurkiem, jeździsz samochodem, windą, a do tego wszystkiego nie uprawiasz żadnego sportu? 🙁

Jazda na nartach tylko raz w roku, w sezonie czyni tę dyscyplinę niebezpieczną. Nieprzygotowany organizm bez odpowiedniego przygotowania fizycznego, jest bardziej narażony na wszelkiego rodzaju kontuzje.

Co zrobić, aby ich uniknąć?
Popraw kondycję, wzmocnij mięśnie.
Najlepiej treningi zacząć 3 miesiące przed, ale jeśli nie mamy na to czasu, warto rozpocząć trening chociaż miesiąc przed planowanym wyjazdem. Minimalny czas, który powinniśmy poświęcić na ćwiczenia, to 2 razy w tygodniu po 45 minut. Oczywiście, najlepsze efekty uzyskamy, jeśli będziemy wzmacniać mięśnie przez cały rok.

Skup się na wzmocnieniu szczególnie❗️
➡️ ud, stawów skokowych oraz kolanowych
➡️ mięśni pośladkowych oraz ścięgien podkolanowych
➡️ mięśni tułowia

Nie zapomnij również o przeglądzie swojego sprzętu. Nasza forma to tylko jeden z aspektów bezpiecznego pobytu w górach. Drugim, nie mniej ważnym jest odpowiednio dobrany sprzęt oraz różnego rodzaju zabezpieczenia jak kask czy ochraniacze, które w razie niefortunnego upadku będą nas chroniły.

PAMIĘTAJ o odpowiednim treningu i rozgrzewce, aby przygotować swoje ciało na zimowe szaleństwo. Poprawa sprawności i wydolności fizycznej wpływa korzystnie na komfort jazdy oraz na bezpieczeństwo Twoje i innych użytkowników stoków narciarskich, ponieważ panujesz lepiej nad nartami.

 

Call Now Button