JOHIMBINA

Jeśli choć raz sięgaliście po spalacz tłuszczu, na pewno obiła się Wam o uszy nazwa 'johimbina’. Co się za nią kryje?  Jak ją dawkować i czy to prawda, że poza działaniem wspomagającym walkę z tłuszczem, ma wpływ na potencję?! 

Zacznijmy od tego, czym jest johimbina. ➡️ Pochodzi z kory afrykańskiego drzewa „johimbiny lekarskiej’,  a także azjatyckich krzewów rauwolofoii żmijowej. Wykazuje się silnym działaniem stymulacyjnym.  Ludowa medycyna przypisuje jej mocne działanie stymulujący libido. Ale podstawowym zadaniem johimbiny jest spowodowanie wzrosty stężenia adrenaliny w organizmie oraz stymulacja metabolizmu tłuszczowego. Z tym radzi sobie świetnie i jest bardzo skuteczna. Sprawdza się także w terapii depresji  oraz… tak, tak… w leczeniu impotencji! Prawdziwy superfood… 

I choć badania dowodzą, że już dawka 0,2mg na 1kg masy ciała przynosi rezultaty w zwalczaniu tkanki tłuszczowej bez skutków ubocznych , na nic naukowe dowody.  W Polsce suplementy ją zawierające nie są oficjalnie dopuszczone do obrotu , ze względu na obawy związane ze stanami lękowymi, halucynacjami i wpływem johimbiny na serce. 

Sytuacja ma się inaczej poza granicami naszego kraju. Stosowaliście kiedyś preparaty z johimbiną? Podzielcie się swoją opinią! 

Call Now Button