Iść czy nie iść do LABORATORIUM ?

Iść czy nie iść do LABORATORIUM ?

Iść czy nie iść do laboratorium ?

Ćwiczysz w pocie czoła sześć razy w tygodniu. Fitness, bieganie i treningi z trenerem personalnym. Jesz zdrowo – dobierasz odpowiednią podaż węglowodanów i unikasz wysoko przetworzonej żywności. Jednak coś jest nie tak – mimo ćwiczeń i odpowiednio dobranej diety waga nawet nie drgnęła. Dlaczego? Obok planu treningowego i zbilansowanej diety niezwykle ważne są badania krwi.

Badania diagnostyczne to najlepszy sposób na ‘sprawdzenie’ naszego organizmu. Ćwicząc poddajemy organizm obciążeniom, które wpływają na naszą gospodarkę kwasowo-zasadową, wydzielanie hormonów i przyswajanie minerałów i witamin. Podstawowa morfologia krwi (m.in. poziom cukru we krwi, homocysteina) może nam wiele powiedzieć o naszej aktualnej formie. Dzięki badaniom dowiemy się o ewentualnej anemii, spadku odporności czy alergii.

Zdrowie mamy tylko jedno – dlatego badania to podstawa. Badania krwi do najprzyjemniejszych w prawdzie nie należą, nie każdy lubi igły, jednak dbajmy aby badania profilaktyczne wykonywać przynajmniej raz w roku.
Badania krwi pozwalają nam ocenić ogólną kondycję zdrowotną organizmu. Mogą one pomóc w skuteczniejszym zrzucaniu tkanki tłuszczowej oraz w osiąganiu lepszych wyników. Udając się do dietetyka lub trenera personalnego z kompletem badań mamy pewność, że trening i dieta będą idealnie do nas dobrane i nie odbiją się na naszym zdrowiu.

Decydując się na badanie, pamiętajmy aby zbadać również poziom HOMOCYSTEINY. Jest to aminokwas, który w nadmiarze niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Jej wysoki poziom może być przyczyną mi.in. zawału, miażdżycy, udaru, wylewu, demencji czy alzheimera. Niestety, profilaktyka sprawdzania poziomu homocysteiny w Polsce jest na dość niskim poziomie, dlatego rzadko kiedy zlecane jest wykonanie tego badania.

Aby ułatwić Wam dostęp do profilaktyki krwi i zmotywować Was do zadbania o własne zdrowie nawiązaliśmy współpracę z laboratorium diagnostycznym Diagnostica. O szczegóły proszę pytać Tomasza, managera GOLKLUBU.

Niedługo pojawi się kolejny wpis przedstawiający parametry na których powinniśmy się skupić jeżeli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, zbudować masę mięśniową lub po prostu zadbać o zdrowie. Pamiętaj – badania to podstawa, aby sprawdzić, czy Twój organizm (‘silnik’) dobrze pracuje – dlatego nie zwlekaj – zrób ‘przegląd’.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Call Now Button