JOGA KRĘGOSŁUPA

JOGA KRĘGOSŁUPA

Joga to jak powszechnie wiadomo skuteczny lek na ból kręgosłupa.

Ćwiczenia w trakcie jogi tzw. asany prostują kręgosłup i uelastyczniają stawy. Sprawiają one, że kręgosłup pracuje w różnych kierunkach, dzięki czemu jest on, jak i całe plecy lepiej ukrwiony. W efekcie pozostaje dłużej giętki i zdrowy. Joga na kręgosłup działa także antystresowo i relaksująco, a nie jest przecież tajemnicą, że wiele schorzeń kręgosłupa wynika z długotrwałego stresu i napięcia.

Zdrowy kręgosłup jest dziś luksusem, a dzieje się tak dlatego, że uprawiamy coraz mniej sportów, a coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Siedzimy w pracy i w szkole. Siedzimy także w domu, przed komputerem lub telewizorem. A prawda jest taka, że pozycja siedząca choć dla wielu osób wydaje się być wygodna, dla pleców jest prawdziwym utrapieniem i naraża je na duże obciążenia.

Skuteczną metodą walki z bólem i schorzeniami kręgosłupa jest joga. Fizjoterapia jogą nie tylko wpływa na gibkość ciała, ale także wzmacnia mięśnie pleców i całego organizmu. Poprawa możliwości ruchowych i zniwelowanie nieprzyjemnego dyskomfortu to tylko kropla w morzu zalet płynących z praktykowania jogi kręgosłupa.